phone +38 (044) 221 18 71 phone+38 (050) 311 57 91 mail_outlineoffice@geounit.com.ua

Роботи сейсмічної експедиції ТОВ «ГеоЮніт» в селищі Шевченкове!

В цій статті хочемо підняти досить актуальну тему на сьогоднішній день, що викликає численну кількість запитань та негативних упереджень в місцевих мешканців - роботи сейсмічної експедиції ТОВ «ГеоЮніт» в нашій місцевості!

У зв’язку з  непорозумінням та зверненнями громади з питаннями, селищний голова Волкодав В. П. зустрівся з головним геофізиком ТОВ «ГеоЮніт»  Колашником Б.Г., щоб обговорити цю проблему. Богдан Григорович запевнив, що жодної шкоди, як людям, так і довкіллю, їх діяльність не несе і звернувся до жителів Шевченківщини з повідомленням:

« Ціль мого звернення  - розвіяти всі негативні упередження щодо роботи сейсмічної експедиції ТОВ «ГеоЮніт» в вашій місцевості. Виявилось, що наша скромна діяльність обросла масою упереджень та домислів.

Волкодав Володимир Петрович

Найкумеднішим, на мій погляд, стало, цитую: «Вони міряють діаметр труб, по яких потім абонплату за газопровід начислятимуть». Хочу вас запевнити, нічого поганого наша діяльність не приносить.

Підгрунтям для нашої роботи є програма уряду по збільшенню енергетичної незалежності нашої країни. Це потребує відповідно збільшення видобутку як уже відомих родовищ, так і розвідки нових.

Сейсмічна експедиція ТОВ «ГеоЮніт» виконує  стандартні сейсмічні спостереження, які проводились до цього на багатьох площах, і ніде не було заподіяно ані найменшої шкоди. Метою наших досліджень є глибокі газо- та нафтоносні підземні пласти, що знаходяться на глибинах 5 – 6 км, і ніяким чином не впливають на ваше повсякденне життя. Наші прилади, які мабуть кожен з вас бачив, несуть тільки реєструючі функції.

На зорі розвитку сейсмічних досліджень в якості джерела збудження використовувалась вибухівка, для якої бурились спеціальні неглибокі свердловини. Зараз в цій ролі виступають вібраційні установки, які ви мабуть уже всі бачили. Вони не потребують бурових робіт, і не пошкоджують довкілля.

На жаль, специфіка нашої роботи обумовлює розташування реєструючих приладів на земній поверхні, що спричиняє деякі незручності. Так, ми змушені їх розташовувати в місцях масового скупчення людей, як наприклад ваш ринок, залізничний вокзал та і взагалі багато вулиць вашого чудового селища. Хочу вас завірити, що якби наші прилади спричиняли хоч найменшу шкоду, вам або довколишньому середовищу, ці дослідження взагалі були б заборонені.

Ще одним негативним явищем, з яким ми стикаємось повсякчас, є крадіжки та умисне пошкодження обладнання, що є не зовсім зрозуміло. Для людини, яка не задіяна в нашій сфері ніякої матеріальної цінності воно не представляє, а щодо шкоди – я раніше подібне спостерігав тільки на Донбасі в 2003 -2005 роках. І потім, де ми тільки не працювали, від Карпат і до Харкова, такого не траплялося.

Наприклад лише за вчорашню ніч було вкрадено близько 200 м кабелю, та недалеко від залізниці невідомими було знято дві металевих опори для переходу асфальтових доріг. Такі негативні явища плюс підвищена інтенсивність руху на залізниці, зумовлюють затримку в роботі.

Сподіваюсь на ваше розуміння і добропорядність!»

http://shevselrada.gov.ua/news/id/8138